Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագի նախագահը հարգանքի տուրք է մատուցել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում
Պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագի նախագահ Անդրեաս Նորլենի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանի ուղեկցությամբ օգոստոսի  27-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Անդրեաս Նորլենն ու պատվիրակության անդամները Շվեդիայի խորհրդարանի անունից ծաղկեպսակ են դրել 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշակոթողին, ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Հյուրերը եղել են նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Մեծ եղեռնը հավաստող փաստաթղթերին, դիտել ցուցանմուշները, գրառում կատարել հուշամատյանում:

Speaker of Riksdag of Swedish Kingdom Pays Tribute in Tsitsernakaberd Memorial Complex
On August 27, the delegation headed by the Speaker of the Riksdag of the Swedish Kingdom Andreas Norlén being in Yerevan on an official visit in Yerevan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.
Andreas Norlén and the members of the delegation on behalf of the Swedish Parliament laid a wreath at the memorial of the 1915 Armenian Genocide victims and flowers at the eternal fire, then honoured the memory of the Holy martyrs.
The guests were also in the Armenian Genocide Museum-Institute, got familiarized with the documents proving the Genocide, observed the exhibits and left a note in the Memory Book of Honourable Guests.